Mentőápolói ABC
A mentés, a prehospitális sürgősségi ellátás sok fiatal számára rendkívül izgalmas, vonzó, kihívásokkal teli, a társadalom által is megbecsült hivatás napjainkban.
Nem véletlen, hogy Magyarország területén több nagyvárosban is találunk olyan középiskolát, ahol a mentőápoló-képzés évről évre nagy érdeklődés mellett zajlik.
Ezekben az intézményekben a szaktárgyakat, a tananyagot gyakran heterogén jegyzetek, esetleg már nem is naprakész tudást nyújtó tankönyvek segítségével oktatják.
A Mentőápolói ABC című tankönyv szerzői – akik kivétel nélkül az Országos Mentőszolgálat dolgozói – arra vállalkoztak, hogy a sürgősségi ellátásban alkalmazott ABCD-szemlélet alapján széles körű és a kompetenciának megfelelő teljes ismeretanyagot mutassanak be a mentőápolói hivatást választóknak. A könyv felépítése minden szempontból konzekvensen követi ezt a szemléletet, a legfrissebb eljárásrendek és a nemzetközi ajánlások bemutatásával, az anatómiai és élettani alapoktól indulva, szervrendszerenként haladva ad megfelelő ismeretet ahhoz, hogy a tanulók a mentőápolói hivatás gyakorlásához szükséges tudást maradéktalanul elsajátíthassák.
A tankönyv számos ábrával és képpel illusztrálva 9 fő fejezetben és közel 20 alfejezetben mutatja be a prehospitális ellátásban előforduló kórképeket, azok terápiás és diagnosztikus lehetőségeit, az ehhez használt eszközöket és műszereket. Megfelelő ismereteket kap az Olvasó ezek mellett többek között a tömeges balesetekről, a mentésirányítás működéséről és a kommunikációról is.
Minden mentőápolói hivatásra készülő tanulónak és oktatóiknak is ajánljuk figyelmébe!