- Ajánló
- Kiadványaink
- Szak- és tankönyvek
- Pszichiátria - Pszichológia
- Ősök–traumák–generációk–családi események
Ősök–traumák–generációk–családi események Pszichogenealógiai szemszögből
Azonos születési dátumok ismétlődése, születés a család számára sorsdöntő dátumok egyikén, balesetek több generáción át ugyanazon a napon, anyánkkal vagy nagyszüleinkkel azonos betegségek megjelenése: a családi történetekben sok ismétlődést találunk.
Emlékek, amelyek nem hozzánk kötődnek ugyan, de egy adott pillanatban saját életünk döntő részévé válnak, egyesek szerint beteljesítve ezzel a sors akaratát.
De hogyan lehetséges mindez?
Barbara Couvert pszichológus, terapeuta (Gestalt terápia, pszichogenealógia) A Családi titkok mélyén című mű szerzőjének új könyvében találhatunk válaszokat.
Az ilyen családi emlékek öröklődésének eredete az egy-egy felmenőnk által átélt trauma intenzitásában keresendő. Ezek az érzelmek megőrződnek, elraktározódnak, mielőtt valami láthatatlan, de igen hatásos módon öröklődnek.
A tudomány legújabb felfedezései (epigenetikus átöröklődések, a traumák hatása, tükörneuronok, agyi hullámok) leírják ezt a pszichológiai folyamatot, amikor egy idős rokonunk története a zsigereinkbe vésődik még jóval azelőtt, hogy tudomást szereznénk a részletekről. Ezek a felfedezések azt is megmutatják, hogyan dolgozhatunk fel egy ilyen emléket.
Vincent-Théo Van Gogh, Artur Rimbaud, Sigmund Freud és sokan mások, akik mindannyian valamilyen népírtás vagy bűncselekmény túlélői voltak, kísérnek bennünket a jelenség megismerésében.