- Ajánló
- Kiadványaink
- Szak- és tankönyvek
- Pszichiátria - Pszichológia
- Biztonságban vagy – Pszichés traumák megelőzése és kezelése a klinikai gyakorlatban
Biztonságban vagy – Pszichés traumák megelőzése és kezelése a klinikai gyakorlatban
A szomatikus betegek gyógyítása során azt tapasztaltuk, hogy az elmúlt időszakban jelentős szemléletváltás vette kezdetét az egészségügyben. A segítő szakember jelenlétének fontossága az aktív gyógyító folyamatokban ma már nem kérdés, ennek ellenére továbbra is nagyon kevés irodalom foglalkozik komplexen a témával.
Bár a klinikumban is széles körben alkalmazható módszerek külön vagy más témakört kiegészítve már rendelkezésünkre állnak, az erre a szektorra koncentráló összefoglaló és teljességre törekvő irodalom még nem született meg.
A Biztonságban vagy – Pszichés traumák megelőzése és kezelése a klinikai gyakorlatban című könyv célja, hogy a széles körben alkalmazható módszereket összefoglalva, az egészségügyi ellátás hierarchiáját és sajátosságait figyelembe véve komplex képet mutasson a kórházban történő segítői munkáról.
Könyvünk kifejezetten a kórházban gyógyuló gyermekek és családjaik pszichés traumáinak megelőzéséhez és kezeléséhez ad gyakorlati megoldásokat, és a betegségek okozta pszichés folyamatok megértéséhez visz közelebb. Szemléletes, problémacentrikus ismeretanyag, amely minden egészségügyben dolgozó szakember számára az egészségügyi krízisek, konfliktusok, traumatikus helyzetek kialakulásának megelőzésére vagy megoldására nyújt eszközöket.
A gyógyítás holisztikus szemlélete, a test és a lélek együttes gyógyulása kiemelten fontos, amit a kórházban dolgozó szakemberek és területek szoros együttműködésével tudunk megvalósítani. Ezért a könyv nem csak a segítőkről szól és nem csak a segítők számára készült, hanem minden medikális és nonmedikális szakma képviselője kézikönyvként használhatja.
A könyvben szó esik az egészségügyi team pszichés akadálymentesítésének lehetőségeiről, részletesen kitér a nonmedikális segítők helyére és szerepére a betegellátásban, emellett a medikális szakemberek megfelelő jelenlétének és kommunikációjának gyógyulásra gyakorolt pszichés jelentőségét is kihangosítja. A kézikönyvben a pszichológusok, szociális munkások, gyógypedagógusok, gyógytornászok, terapeuták, dietetikusok elméleti és módszertani fejezetei mellett orvosok és ápolók osztják meg jól működő betegvezetési stratégiáikat és saját tapasztalataikat a multidiszciplináris gyógyító munka szükségességéről és a betegellátásban betöltött támogató szerepéről.
a Szerkesztők