Klinikai immunológia
A Klinikai immunológia könyv jelenlegi kiadásával az olvasó egy „nehéz” könyvet kap kézhez. A fizikai értelemben is nehéz könyv mellett fontosabb, hogy tartalmában is egy komplex, számtalan orvosi specializációt átszövő immunológiai tudás alapjait és legújabb eredményeit öleli fel.
Az utóbbi években az alapkutatásokból és klinikai tanulmányokból evidencia szinten megismert információk sokaságát egy ember tudása nem képes lefedni. Éppen ezért a könyv számos társszerző részvételével készült, akik az adott témában kiemelkedő szakembereknek számítanak.
A Klinikai immunológia nem az „immunológusoknak” szól, hanem egy multidiszciplináris könyvről van szó, aminek eltérő részei különböző diszciplínák számára dominánsak, és nem is várható el, hogy egy adott specializációban dolgozó klinikus minden részét ismerje a legapróbb részletekig. Egy adott szakterület művelője felfrissítheti a tudását a saját területén a könyv segítségével, valamint kitekinthet más specializációk területére is, hiszen a mindennapi életben sokszor szembesülünk olyan differenciáldiagnosztikai problémával vagy társbetegségekkel, amikor szükségünk van a társszakmák segítségére.
Reméljük, hogy a könyvet forgatva nemcsak azok a kollégáink találják hasznosnak a tartalmat, akik egyébként is megszokottan foglalkoznak az immunológiai patológiával, hanem azok számára is hasznos lesz, akiktől egyelőre távolabb áll az immunológia, mivel az ismeretek bővülésével tudjuk, hogy az immunrendszer működése, a benne szereplő valamennyi alkotórész aktívan részt vesz a szervezetben zajló fiziológiás és patológiás folyamatokban, kezdve a bőrtől, ízületektől egészen a kognitív funkciókig vagy mentális állapotokig.