Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság Nemzeti Kongresszusa
2024. május 9–11. között kerül megrendezésre a Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság Nemzeti Kongresszusa.
2024. május 08.A kongresszuson saját kiadású könyvekkel, angol nyelvű könyvekkel veszünk részt.
Nagy öröm, hogy május 9-én Mühl Diána professzor asszony a rendezvény keretében bemutatja Az intenzív terápia gyakorlata című könyvet, amely erre az alkalomra jelent meg, 53 szerző közreműködésével.
Szeretnénk szíves figyelmükbe ajánlani a Súlyos baleseti agysérültek ellátása című könyvet, melynek szerkesztője Vámos Zoltán.
Évek óta visszatérő kiállítóként veszünk részt a rendezvényen, és bemutatjuk a témához kapcsolódó új könyveket. Mindendinek tartalmas szakmai előadásokat kívánunk!
Várjuk Önöket a Medicina Könyvkiadó standjánál, ahol most érdemes vásárolni!
Az intenzív terápia gyakorlata – könyvbemutató
Az intenzív terápia gyakorlata című kötet a MAITT 2024. évi kongresszusán (május 9–11.), Siófokon mutatkozott be. Az idei konferencia főbb témáihoz több szálon is szorosan kapcsolódik a nyomdából frissen a medicina standjára érkezett könyv:
- szervpótló és exptrakorporalis keringési technikák működési elvei,
- preoperatív előkészítés fontos szempontjai,
- az anesztézia és intenzív terápia aktuális kérdései,
- releváns infektológiai aktualitások,
- fájdalommenedzsment,
- sebészeti anesztézia és intenzív terápia,
- lélegeztetés,
- haemostasis menedzsment,
- neurointenzív terápia,
- szülészeti intenzív terápia és anesztézia,
- intenzív terápia és táplálásterápia,
- non- és szemiinvazív monitorozás,
- donorgondozás,
- poszt-COVID.
A kötet szerzői közül sokan tartottak előadást a konferencián, és természetesen részt vettek a kötet bemutatóján is, amelyen találkozhattunk a szerzőkön kívül a kötet szerkesztőivel, a bevezetést író és a szakma születésénél már bábáskodó Tekeres Miklós professzorral és sok aneszteziológiai és intenzív terápiás tankönyv, kézikönyv és szakmai-ismeretterjesztő munka szerzőjével, szerkesztőjével, Bogár Lajos professzor úrral.
A könyv felépítéséről, a szerkesztői elvekről és a könyv születéséről Mühl Diána tartott prezentációt, amihez végül Csontos Csaba, a kötet másik szerkesztője is hozzáfűzött néhány gondolatot, megköszönve a népes szerzőtábor és a Medicina kiadó munkáját.
A szerkesztők elmondták:
„A sok új ismeretanyag miatt az előző, 2013-ban megjelent „Az intenzív terápia gyakorlata” című könyv felújításra és kiegészítésre szorult. Ezért fogtunk bele friss, 8 fő- és 60 alfejezetet tartalmazó új könyvünk szerkesztésébe. Folytatni kívántuk azt a gondolatot, hogy elsősorban a mindennapi gyakorlat oldaláról közelítsük meg a különböző kritikus állapotok ellátását, ennek szellemében a jelen kiadvány az előzőkre épülve csak annyi elméleti információt tartalmaz, amely az ellátás megértéséhez alapvetően szükséges. Részletezi a központi idegrendszer, a légzés, a keringés és egyéb szervrendszerek okozta intenzív kórképek legfontosabb új kezelési ajánlásait, fókuszálva a sokkállapotok ellátására, az extrakorporális technikákra. Kiemelendő a speciális intenzív terápiás teendőkről szóló fő fejezet, valamint a COVID-19 pandémia szakmai tapasztalataira épülő irányelveket részletező új alfejezet.
Bízunk abban, hogy könyvünk – az elődökre támaszkodva és a legfrissebb szakirodalmat feldolgozva – a jövő szakorvosainak felkészülésében hatékony segítséggé válik.”
A bemutató után a szerzők, a szerkesztők, a kollégák és vendégek, valamint a kiadó munkatársainak részvételével hangulatos beszélgetés alakult ki – hidat építve a szakterület legidősebb és legfiatalabb tagjai között. Mottója lehetne az egész kötetnek, a bemutatónak, sőt a kongresszusnak is a kötet bevezetésében olvasható gondolat:
„A medicina a gyógyítás művészete, amelyet semmilyen technológia nem pótolhat. Az orvosnak meg kell őriznie a humanizmus, az együttérzés, a könyörület különleges ajándékát, ami a betegek empatikus kezeléséhez, gondozásához elengedhetetlenül szükséges. Ennek megvalósításához igyekszik segítséget nyújtani ez a könyv.
Erre emlékeztessen Hippokratész intelme: Az embert nézd, ne csak a betegségét!”